Triedenie hrou – pre deti

Kniha s rozšírenou realitou

V knihe sa stretneme s našimi malými hrdinami – škriatkami Odpadíkmi / Recyklónmi a záporákmi Škodíkmi. Práve oni budú čitateľa sprevádzať celou knihou. Ich príbehy sú starostlivo pripravené, taktiež aj ilustrácie, texty a obrázky. Nový rozmer knihe dá aplikácia rozšírenej reality, ktorá čitateľa vtiahne do „nového rozmeru“. Takto je možné osloviť aj sluchový vnem čitateľa. Profesionálny zvukový záznam rozprávača – čítanie príbehu, vhodne zvolené hudobné pozadie, správny výber zvukov a interaktívne možnosti s 3D modelmi, zaujme čitateľa a hravou formou upriami jeho pozornosť na zvolenú problematiku/cieľ. Intuitívne ovládanie bude nenáročné už pre najmladších užívateľov.

Stiahnuť

Interaktívna hra

Hra ťa jednoducho naučí ako správne triediť komunálny odpad v našom meste. Obsahuje niekoľko úrovní a prostredí. Postavičky škriatkov Odpadíkov / Recyklónov musia správne triediť odpad a vyčistiť mesto od odpadkov.

Stiahnuť

Stolová hra Náučná stolná hra pre deti aj dospelých. Umožní deťom pochopiť fungovanie odpadového hospodárstva v obci, odpadového cyklu a nakladania s odpadmi.

Stiahnuť

Pracovný zošit

Hravou formou ťa vtiahne do sveta Recyklónie. Otvorí pred tebou mnoho zábavných úloh a hádaniek, poskytne ti množstvo hier a overí tvoju múdrosť.

Stiahnuť

Metodické osnovy

Sú určené pre rodičov aj pedagógov. Podrobne popisujú ako pracovať s knihou, hrami a pracovnými zošitmi.

Stiahnuť

Ekoučebňa

Nositeľ projektu Ekoučebňa je OZ Zámok Hlohovec.